سوالات متداول

با چه روشی ظروف مسی را پاک کنیم؟
حتما برای شما هم پیش آمده که ظروفی از جنس روی یا مس و یا… داشته باشید و بعد از مدتی استفاده رنگ آنها برگشته و کدر شده باشند.
در ادامه روش از بین بردن این کثیفی ها و برق انداختن ظروف را به شما آموزش می دهیم:

ظروف و قابلمه های روی
۱- بعد از خریدن ظروف رویی، قبل از استفاده، می توانید داخل ظرف را آب بریزید، چند قاشق سرکه اضافه کنید و آن را چند دقیقه روی اجاق قرار دهید تا بجوشد و بعد آب آن را خالی کرده و از ظرف استفاده کنید، هرگز سیاه نمی شود.

۲- اگر این ظروف سیاه شده، برای تمیز کردن آن از سیم ظرف شویی و صابون استفاده کنید.

۳- اگر این ظروف بر اثر سرخ شدن یا پختن غذا سیاه شده، ظرف خالی را روی اجاق قرار دهید و شعله را روشن کنید. با این کار تمام قسمت های سیاه ظرف به صورت دود از ظرف خارج می شود و ظرف شما کاملاً سفید می شود. به شرط اینکه بعد از خاموش کردن اجاق، تا قبل از سرد شدن ظرف آب به آن نپاشید. چون این کار باعث سوراخ شدن ظرف می شود.

تمیز کردن ظروف استیل
اگر ظروف استیل شما جرم گرفته است، آن را را پر از آب کنید و مقداری آبلیمو در آن بریزید و روی اجاق بگذارید تا بجوشد. ظرف شما کاملاً تمیز می شود.

پاک کردن ظروف آلومینیومی

برای پاک کردن این ظروف می توانید از سرکه استفاده کنید، چند قاشق سرکه داغ داخل ظروف بریزید. ظروف شما کاملاً نو و درخشان می شود.

تمیز کردن ظروف مسی
برای تمیز شدن و برق انداختن ظروف مسی روی آن یک برش پیاز قرار دهید و یا ظرف را در آب نمک و آبلیمو قرار دهید و بعد آن را با سیم ظرفشور بسایید.

پاک کردن ظروف برنجی
برای پاک کردن ظروف برنجی کافیست کمی سس کچاپ روی ظروف برنجی بمالید و سپس آن را با آب گرم بشوئید.

Open Maps Widget for Google Maps settings to configure the Google Maps API key. The map can't work without it. This is a Google's rule that all sites must follow.